Veganská, vegetariánská nebo klasická česká kuchyně ?

22. srpna 2015 v 17:07 | moje maličkost |  Všehochuť
Kuchyň, ve které nejčastěji vařím a peču hlavně já (dále jen "Moje kuchyň" Mrkající), si žila poklidným obyčejným životem zhruba tak 18 let. Nedělo se v ní nic mimořádného. Na potravinách, které procházely touto kuchyní nebylo zcela nic zvláštního. Kupovali jsme je v obyčejných obchodech, později i v supermarketech. Jen ve svých "batolecích" letech byla zásobena také stravou vhodnou batolecího věku, neboť i její strávníci nebyli jen dospělí, ale i batolata. Jak čas plynul, stala se z ní obyčejný česká kuchyně.
V hrncích bylo často vidět brambory, rýži, knedlíky. Friťák si zase pochutnával na řízcích, karbanátkách, sem tam i na hamburgrech a hranolkách, sem tam i smaženém sýru či květáku. Na plotně nechyběla ani dušená zelenina a další pokrmy připravované z "normálních" surovin.
Prostě základem našeho jídelníčku byly suroviny, které v obchodech kupuje většina obyvatel České republiky.
Tedy maso (nejčastěji drůbeží, pak vepřové, rybí a sem tam i hovězí), brambory, rýže, knedlíky, vejce, kravské mléko, jogurty, zelenina, ovoce, mouka, ......
Ale zhruba tak před 2 roky začala zcela nenápadně moje kuchyň měnit svoje návyky. Snad proto, že se můj syn začal intenzivně zajímat o skladbu svého jídelníčku, snad proto, že se jí nelíbila "jednotvárnost" jídel v ní připravovaných.
Postupem času vypustil můj syn z jídelníčku nejprve salámy, pak vepřové maso, časem i drůbeží a rybí, časem i kravské mléko a vejce. Naopak přibyla kvanta zeleniny a ovoce, různá semínka a oříšky. Když to shrnu, prostě je z něj vegan.

A tak moje kuchň má teď 4 naprosto různé strávníky

Můj syn
Vegan !!! Jídlo živočišného původu by nejedl, ani kdyby měl mít hlad. Jeho jídelníček nejčastěji obsahuje veškerou dostupnou zeleninu a ovoce v jakékoliv podobě, mléko (sojové, ovesné, kokosové, ...), oříšky, semínka, .... no prostě vše co někde vyrostlo. Ale ani s moukou to není tak jednoduché. Když už z mouky, tak špaldové, kukuřičné, amarantové, ..)

Můj manžel
Klasická česká kuchyně.
Prostě bych k tomu dodala - "Starýho psa novým kouskům nenaučíš" Usmívající se a z velkého množství zeleniny by se asi "osypal" :D

Moje dcera
Celkem čerstvá vegetariánka. Letos o prázdninách vypustila ze svého jídelníčku maso a jídla maso obsahující.
Řekla bych, že se zatím tzv. "plácá" mezi námi ostatními a svůj jídelníček zatím hledá. Ale její bratr je v tomto směru jejím velkým vzorem.

Moje maličkost
Vegan ani vegetarián ze mě není. Neholduji ale ani klasické české kuchyni. Často by se dalo říci, že moje jídlo je vegetariánské, ale není tomu tak. Na mém talíři maso nechybí, jen to není tak často. Sem tam do mého jídelníčku zavítá a nějaká ta šunka. Bez kravského mléka a vajec (a pokrmů z nich připravených) si nedokáži svůj jídelníček představit.. Ale je pravda, že na mém talíři je také velmi často zelenena a zeleninové prokrmy.

A tak moje kuchyň teď často volá po více hrncích. Sem tam se i zjeví myšlenka, že by neškodil další sporák. Ono uvařit najednou pro tolik různorodých strávníků, občas bývá problém. Zvlášť, když její strávníci, mají trvdou "palici".
I polévky musí být dvě.
V jedné polévce nesmí chybět masový vývar, a "pořádné" nudle. Druhá polévka nesmí k vývaru ani přičichnout, musí v ní být hodně zeleniny a nudle samozřejmě bezvaječné, prostě veganské.

No a tak je moje kuchyň plná experimentů a nových veganských receptů, které si zatím moc nepamatuji. Hledám je různě po internetu a pak je upravuji k obrazu svému. Nebo opráším již dříve získané "klasické" recepty a upravuji je na veganský způsob.

A protože chci mít tyto recepty někde sepsané a sem tam má můj veganský pokrm úspěch i u jiných veganů, tak jsem si založila tento blog, kde se můžu o recepty - a nejen ty veganské - podělit. Vdyť i já sama často hledám na netu recepty.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 22. srpna 2015 v 17:36 | Reagovat

♥ jé vy jste statečná :)) Tak různé jedlíky mít :)) Já se tady budu strašně ráda chodit inspirovat! Děkuji za tento blog! (My jsme doma veganka + téměř vegan :D A nejíme ještě česnek, cibuli, bez čehož se vaří těžko :D Ale snad časem objevím takové recepty. Bez česneku a cibule znám dvě kuchařky - knihy).

2 Lída Lída | 23. srpna 2015 v 18:00 | Reagovat

[1]: Když vařím pro sebe, tak také česnek vynechávám, je mi po něm dost těžko. Jelikož mi nedělá dobře už dost dlouho, tak jsem si na chuť bez česneku už docela zvykla.
Ale ta cibule, by mi opravdu dost chyběla. Když tak o tom uvažuji, kdybych nemohla použit cibuli, asi bych ji v některých případech nahradila pórkem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama