Fazolový dort

5. října 2015 v 0:32 | moje maličkost |  Sladké vegan-pečení
Nejprve původní recept, z kterého jsem vycházela.
200 g vařených fazolí umletých na masovém strojku
200 g másla
150 g moučkového cukru
200 g mletých ořechů
6 vajec

Utřeme máslo s cukrem. Postupně přidáme žlouky. Pak přidáme mleté ořechy. Pak vmícháme mleté fazole. Nakonec do směsi zlehka zamícháme tuhý sníh ze 6 bílků. Těsto vlijeme do vymaštěné a vysypané formy a zlehka upečeme v předehřáté troubě.

Recept na fazolový dort jsem zahlédla v nějakém televizním vysílání. Rychle jsem si ho napsala na papírek. Stihla jsem si napsat hlavně množství surovin. Postup jsem moc nestihla a tak jsem ho různě poskládala z toho co jsem si pamatovala, co jsem našla na netu a přikořenila troškou svých zkušeností.
Než jsem ho ale vyzkoušela, rozhodla jsem se hned experimentovat a rovnou ho zkusit na veganský způsob.
Z oříšků jsem měla po ruce jen nesolené arašídy a pouze 150 g. Normálně bych se vydala nakoupit a dokoupila bych si chybějící suroviny, ale bohužel jsem momentálně trochu imobilní a na nespchopence. Tak jsem se rozhodla využít toho, co mám doma, protože jsem ho chtěla udělat hned a za každou cenu. Nechtěla jsem čekat (až se najde nějaký nákupčí). Zrovna jsem měla navařené barevné fazole, jelikož jsem chystale synovi fazole s dušenou zeleninou. Tak jsem si jich dala část stranou a rovnou je namlela. Množství surovin jsem si upravila následovně.

200 g vařených fazol
200 g ztuženého rostliného másla
150 g moučkového cukru
150 g mletých arašídových oříšků (nesolených)
10 g holandského kakaa
1 banán (místo 2 vajec)
"sníh" z náhražky vajec "NO EGG" připravený dle návodu uvedeného na krabici (místo sněhu ze 4 bílků)


Utřela jsem tuk s cukrem. Do této směsi jsem vmíchala rozmačkaný banán.
Následně pak mleté arašídy a přesáté holandské kakao.
Potom mleté vařené fazole.
Pak jsem se snažila z náhražky vajec ušlehat tuhý sníh. Postupovala jsem podle návodu na krabici. Kde se praví, že na ušlehání sněhu, který má náhradit sníh z jednoho bílku, jsou třeba 2 polévkové lžíce vody a 1 vrchovatá čajová lžička náhražky. Dala jsem tedy 8 polévkových lžic vody a 1 vrchovaté čajové lžičky náhražky. Ač jsem se snažila sebevíc, tuhý sníh mi z toho nevzikal. Směs sice trochu připomínala sníh. Množstvím tak ze dvou klasických vajec, ale konzistencí připomínající hustší smetanu. Přidala jsem ještě jednu vrchovatou lžičku náhražky a chvíli se snažila o tužší "sníh", ale stejně se mi nedařil. Nevím o kolik více lžiček bych musela přidat, ale už jsem to dále nezkoušela a zamíchala do těsta. Těsto jsem nandala (nalít to nešlo) do vymazané a vysypané formy a dala péct do předehřáté troubny na 170°C. Výška těsta nebyla nic moc, asi 3 cm. Za celou dobu pečení těsto nevyběhlo. Už po 1/4 hodině pečení jsem si říkala, že jsem měla alespoň přidat jedlou sodu. Těsto se velmi dlouho peklo. Hlavně vnitřek se ne a ne upéci. Kraj už byl pečený až dost, ale vnitřek stále mazlavý. Pekla jsem to 1 hodinu. S výsledkem jsem teda vůbec nebyla spokojená. Nejprve jsem myslela, že korpus proleji třeba kávou a pomažu nějakým krémem. Ale zjistila jsem, že na krém nemám patřičné ingredience. Tak jsme nakonec do té ne zcela vzhledné nízké placky zakrojili. Ač to vypadalo divně, chutnalo to dobře. A než jsem se nadála zbyla mi z celé placky jen 1/4. Kterou jsme šli okamžitě vyfotit, abych sem mohla dát alespoň fotku, než se ta nevzhledná placka sní.
V každém případě při příštím pečení recept určitě trochu pozměním a s novým výsledkem se pak pochlubím.
A teď ještě ta slíbená fotky "zachráněného" kousku.

Dnes 10.10.2015 vznikl upgrade tohoto dortu. V nové verzi jsou trošku poupraveny suroviny a je obohacen o druhou vrstvu - veganský banánový pudink. Suroviny, postup, fotky ---> článek


Postup na veganský banánový pudink je v samostatném článku !

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama