Můj vztah k mléku

11. října 2015 v 19:09 | moje maličkost |  Všehochuť

Krabicové kravské mléko už mě provází dlouhou dobu.
Ještě v nedávné době jsem většinou vypila průměrně víc jak litr za den.
Jak čas šel a z mého syna se stával vegan, přesvědčil mě, že to není zrovna to nejzdravější počínání pro moje tělo.

A tak jsem začala ochutnávat mléka rostlinná. Ač jsem tak činila bez jakýchkoliv očekávní příštích chutí, zatím jsem nenatrefila na rostlinné mléko, které by moji chuť uspokojilo. Ochutnala jsem ovesné, sojové, mandlové a kokosové.
Mléko sojové a ovesné mi vůbec nechutná - mám pocit, že piji mnou oblíbené mléko (krabicové kravské), do kterého mi někdo namíchal mouku a ještě něco dalšího divného.
Chuť mléka kokosového a mandlového už mi přijde o trochu lepší, ale chuti mého oblíbeného kravského mléka se nevyrovná.
Je to určitě tím, že kravské mléko piji už skoro půl století a jsem na tu chuť zvyklá. A tak se sem tam napiji rotlinného mléka, abych obohatila svůj "jídelníček" a moje chuťové buňky si na tuto chuť přivykly. Sem tam si tedy "dám prcka" kokosového mléka (nebo event. mandlového). A konzumaci mléka kravského jsem přeci jen trochu omezila, ale úplně se ho nevzdala.
Na druhou stranu se děsím dne, kdy už budu chtít jen mléko kokosové nebo mandlové. Proč? No při pomyšlení, že potřeba jen pro mě je víc jak 1 litr za den, si nedokáži představit jakou vichřici to (při současných cenách) způsobí v mojí peněžence.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 19. října 2015 v 10:32 | Reagovat

Nejvíce chutí podobný mléku mi připadá sušený sójový nápoj Zajíc :) Taková zelená krabice.
(Myslím, že ho někteří vegani nepijí, protože - myslím- obsahuje i kaseinát a ten je z mléka. Ale nevím na 100%, krabici nemám po ruce.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama